ÜRÜNLERİMİZ

Bizimle iletişime geçiniz.

Yapıştırma Alçısı

Yapıştırma Alçısı

İç mekânda, beton, tuğla, bims blok, brüt beton gibi yüzeylere alçı levhaların yapışmasında, alçı levhalara EPS, XPS, kompozit levha veya kaya yünü yapıştırılarak içten ısı yalıtımı uygulamalarında kullanılır.

 • Yüksek aderans özelliğine sahiptir, hızlı, sağlam ve güçlü yapışma sağlar.
 • Kısa sürede uygulama bitirilir.
 • Uygulaması kolay olduğundan zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar.
 • Rahat ve firesiz uygulama olanağı sağlar.
 • Uygulama yüzeyindeki yapışmayı engelleyen maddeler (toz,yağ,kir vb.) temizlenmelidir. Uygulama öncesi kuru ve sıcak yüzeyler ıslatılmalıdır. Uygulama yüzeyine film tabakası oluşturacak malzemeler sürülmemelidir.

  Yapıştırma yapılan uygulama yüzeyleri suya, aşırı neme ve hava akımına maruz kalmamalıdır. Uygulama ortam sıcaklığı minimum +5 oC olmalıdır.

  Temiz bir kaba su konulur, Alçı Plaka Yapıştırma Alçısı su üzerine serpilerek dağıtılır. Serpilme işlemine alçı su üzerinde yüzene kadar devam edilir.

  Alçının ıslanması için 2-3 dakika beklenir. Homojen bir karışım elde etmek için mekanik bir karıştırıcı kullanılmalıdır. Karıştırma sonrası elde edilen harç kullanıma hazırdır.

  Beton, gaz beton vb. gibi düzgün yüzeylerde yapıştırma işlemi yapıştırma alçısının ince şeritler halinde sürülmesi ile yapılabilir. Bu durumda Alçı Levha yapıştırma Alçısı, taraklı mala yardımıyla alçı plakanın yüzeyine dört çizgisel şerit halinde sürülür.

  Tuğla, taş, briket vb. gibi düzgün olmayan yüzeylerde hazırlanan Alçı plaka yapıştırma alçısı topaklar halinde alçı plakanın arkasına yaklaşık 10 cm çapında 30 cm aralıklarla 3 hat boyunca uygulanır. İş gücünün yeterli olmadığı durumlarda ve dar alanlarda Alçı Plaka Yapıştırma Alçısının duvar yüzeyine uygulanması önerilir. Yapıştırma alçısının sürülmesinden sonra alçı plaka kaldırılarak duvar yüzeyine bastırılır. Yerleştirme işlemi derzlerde boşluk kalmayacak şekilde yapılmalıdır.

  Duvar yapıştırma işleminden sonra alçı plaka pah yerlerine derz bandı yapıştırılır ve Aygips Alçı Plaka Derz Dolgusu ile doldurulur. Derz dolgu işlemini takiben duvar yüzeyine Saten Perdah alçısı çekilmesi boya tüketimini azalttığı gibi boşlukları doldurmaya yarar ve son kat uygulamalarına da düzgün bir alt yüzey oluşmasına imkan sağlar.