ÜRÜNLERİMİZ

Bizimle iletişime geçiniz.

Derz Dolgu Alçısı

Derz Dolgu Alçısı

İç mekânda, alçı levha ek yerlerinde derz bandı ile birlikte dolgu malzemesi olarak kullanılır.

 • Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.
 • Özel tane dağılımı sayesinde uygulandığı yüzeyi pürüzsüz yapar.
 • Esneme özelliğinden dolayı derzlerde çatlama yapmaz.
 • Uygulama yüzeyindeki yapışmayı engelleyen maddeler (toz,yağ, kir vb,) temizlenmelidir. Uygulama ortam sıcaklığı minimum +5 oC olmalıdır.

  Temiz bir kaba su konulur, Plaka Derz Dolgu Alçısı, su üzerine serpilir. Serpilme işlemine alçı su üzerinde yüzene kadar devam edilir. Alçının ıslanması için 2-3 dakika beklenir.

  Homojen bir karışım elde etmek için mekanik bir karıştırıcı kullanılmalıdır. Karıştırma sonrası elde edilen harç kullanıma hazırdır.

  Kendinden yapışkanlı derz bandı derze düzgün olarak yapıştırılır ve ilk kat Derz Dolgu Alçısı bolca çekilir. En az 2 saat beklendikten sonra ikinci kat Derz Dolgu Alçısı 20 cm genişliğinde uygulanır, nemli bir süngerle kenardaki fazlalıklar alınır.

  İkinci katın prizini almasını takiben üçüncü kat Plaka Derz Dolgu Alçısı 30 cm genişliğinde ve çok ince bir tabaka halinde uygulanır, yine nemli bir süngerle kenardaki fazlalıklar alınır.

  Son kat kuruduktan sonra hafifçe zımparalanır. Derz dolgu işlemleri montaj yapılan mekanlardaki nem ve ısı değişikliklerinden kaynaklanan genleşme ve büzülmelerin beklenmediği zaman yapılmalı, derz işleminden sonra mekanın ani ısıtılmasından kaçınılmalıdır.