ÜRÜNLERİMİZ

Bizimle iletişime geçiniz.

Fibercement

Fibercement

Fibercement levha her türlü yapıda iç ve dış cephe kaplama malzemesi olarak ve binanın hemen her detayında rahatlıkla kullanılabilir. Levhalar bütün olarak kullanılabildiği gibi istenilen ebatta şekillendirilerek ya da fugalı olarak da uygulanabilir.

Kullanım avantajları

Her türlü yapıda iç ve dış cephe kaplama malzemesi olarak, Sandviç panel şeklinde ara bölme duvar elemanı olarak, Fugalı levha olarak her türlü iç ve dış cephede dekoratif kaplama malzemesi olarak, Asma tavan elemanı olarak (6 mm), Çok katlı ön üretimli yapılarda ara kat döşeme malzemesi olarak (16 mm), Çatı kaplama malzemelerinin altında destek elemanı olarak (OSB yerine),

Sudan Etkilenmeyen Fibercement Levhalar

Fibercement levhalar iklim koşullarından etkilenmezler. Uzama – kısalma miktarları benzer malzemelerden belirgin miktarda düşüktür.

Fibercement levhalar kesinlikle sudan ya da deniz suyundan etkilenmezler. Bu nedenle bu tarz sorunları olan binalarda mükemmel bir çözüm olarak kullanılabilirler. Kesinlikle suyu geçirmezler.

A1 Sınıfı Yanmaz Fibercement Levhalar

Fibercement levhalar yangına karşı tam dirençlidir. Uluslararası A1 yanmazlık belgesine sahiptir. Fibercement levhalar ile oluşturulan duvarların yangın dayanım testinde F120 olarak bilinen 120 dakika yangına dayanımı olduğu resmi olarak belgelenmiştir.

Fibercement levhaların yaklaşık yoğunluğu 1300 – 1400 kg/m 'tür. Yani cephe kaplamada metrekare başına uygulanan modele göre yaklaşık 10 kilogram yük düşmektedir.